Piaskowanie zębów

Jesteśmy profesjonalnym gabinetem stomatologicznym z Gniezna, które zajmuje się między innymi piaskowaniem zębów. Jest to prosty zabieg pielęgnacyjny, podczas którego usuwa się płytkę nazębną, która gromadzi się na powierzchni zęba. Piaskowanie zębów pozwala nie tylko na usunięcie osadu z zębów, zwanego również kamieniem nazębnym, ale też niweluje przebarwienia.

Przebieg piaskowania zębów

Licówki kompozytowe to cienkie „płatki”. Przykleja się je na Piaskowanie zębów zawsze powinno odbywać się w gabinecie stomatologicznym, przy użyciu odpowiednich narzędzi. Wszystko po to, żeby zabieg był jak najbardziej profesjonalny i sterylny. Podczas zabiegu z piaskarki wydobywa się strumień wody pod ciśnieniem. Nie jest to jednak zwykła woda. Do wody stomatolog dodaje specjalne drobiny czyszczące, a także inne składniki, dzięki którym jest ona w stanie dotrzeć nawet do bardzo trudno dostępnych miejsc w zębach. Z zębów odpada drobny proszek, który jest odsysany za pomocą odsysacza stomatologicznego. Na końcu piaskowania niezbędne będzie przeprowadzenie fluoryzacji. Piaskowanie należy powtarzać co kilka miesięcy lub raz do roku, w zależności od stanu uzębienia oraz zaleceń stomatologa. zębów, żeby zamaskować niedoskonałości, takie jak na przykład przebarwienia. Umożliwiają one również pokrycie wypełnień, a także wydłużenie czy poszerzenie kształtu zębów. Dzięki licówkom nasi pracownicy mogą poprawić kształt każdego zęba, nawet jeżeli ma on niedoskonałości w postaci wspomnianych już przebarwień. Mimo to zakładanie licówek nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać – na początku trzeba oszlifować ząb (licówki zwiększają grubość zęba, co w efekcie może wyglądać nieestetycznie i przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu), a dopiero później można założyć licówkę. Wszystko po to, żeby nadać zębom jak najbardziej naturalny kształt. Mimo wielu zalet licówki nie nadają się jednak dla każdego. Istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają założenie licówek. Są to:

Dla kogo przeznaczone jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów przeznaczone jest dla różnych osób, w zależności od ich potrzeb. Bardzo często piaskuje się zęby przed ich wybielaniem, ale równie często stosuje się ten zabieg w celach profilaktycznych. W naszym gabinecie w Gnieźnie przeprowadzamy piaskowanie zębów w szczególności u pacjentów, którzy:

  • palą papierosy,
  • piją dużo kawy/herbaty/wina,
  • mają wybielone zęby,
  • mają aparat ortodontyczny,
  • są podatne na przebarwienia zębów.

Czy to boli?

Nasi dentyści w Gnieźnie przeprowadzają ten zabieg od wielu lat i na podstawie zarówno swoich doświadczeń, jak i doświadczeń pacjentów, możemy odpowiedzieć, że piaskowanie zębów jest bezbolesne. Mimo to pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z tym, że przez około 30 minut musi mieć szeroko otwarte usta. Piaskowaniu zębów towarzyszy również słony posmak płynu, może nastąpić też podrażnienie dziąseł. Mimo to zabieg nie boli, a wszelkie nieprzyjemne dolegliwości przechodzą całkowicie po kilku godzinach po zakończeniu zabiegu.

Facebook Twitter Google+ Pinterest