Leczenie kanałowe zębów

Leczenie kanałowe wciąż kojarzy się wielu osobom z bolesnym zabiegiem dentystycznym – bardzo często pamiętamy opowieści naszych dziadków i rodziców, albo własne wizyty w gabinetach stomatologicznych sprzed kilkunastu lat. Musimy jednak zdać sobie sprawę z tego, że medycyna od tego czasu bardzo się rozwinęła: dzisiaj leczenie kanałowe nie jest bolesne i odbywa się przy pełnym znieczuleniu zęba. Możemy odczuwać lekki dyskomfort po ustąpieniu znieczulenia, jednak pamiętajmy, że ból podczas samego zabiegu jest wskazaniem do podania jego większej dawki. Jeżeli odczuwają Państwo niepokój na samą myśl o tym zabiegu, proszę nam zaufać: leczenie kanałowe nigdy nie było tak bezbolesne i nie znajdowało się na tak wysokim poziomie.

Przebieg leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe nazywane jest również leczeniem endodontycznym. Stosuje się je w przypadku nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. W naszym gabinecie w Gnieźnie zajmujemy się leczeniem kanałowym zębów w ostateczności, gdy widzimy, że zęba nie da się uratować. Wszystko dlatego, że leczenie kanałowe jest procesem nieodwracalnym i polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi zarówno z komory, jak i kanałów zęba, zdezynfekowaniu ich oraz wypełnieniu specjalnym materiałem. Taki ząb po zabiegu jest martwy, wypełniony sztucznym materiałem, dzięki czemu nie boli do końca życia.

Efekty znieczulenia kanałowego

Jeżeli ząb został prawidłowo wyleczony, to nie daje on żadnych efektów ubocznych. Możemy cieszyć się zębem przez wiele lat, jednak żeby osiągnąć taki efekt, konieczne jest przeprowadzenie zabiegu profesjonalnie i sterylnie. Dobry gabinet dentystyczny przeprowadzi opracowanie kanałów zęba sterylnie, a następnie je wypłucze, żeby mieć pewność, że w zębie nie została chora miazga.

Jesteśmy gabinetem dentystycznym z Gniezna, który specjalizuje się w leczeniu kanałowym. Naszym celem jest dobro i zadowolenie naszych pacjentów, dlatego też stawiamy nie tylko na profesjonalizm całego naszego zespołu, ale również na najwyższej jakości sprzęt. W naszym gabinecie stworzyliśmy miejsce, w którym panuje przyjazna atmosfera – wszystko po to, byśmy przekonali Państwa, że wizyta u dentysty nie musi być straszna. Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie: stawiamy najpierw na rozmowę i leczenie zapobiegawcze, a także dawanie rad co do dbania o uzębienie. To dzięki temu większość naszych pacjentów wraca do nas głównie na kontrole zębów.

Szukają Państwo profesjonalistów? Zapraszamy, u nas znajdą Państwo dentystów, dla których pacjenci są najważniejsi.

Facebook Twitter Google+ Pinterest