Implanty zębów

Jesteśmy profesjonalnym gabinetem stomatologicznym w Gnieźnie, oferującym nowoczesne mocowanie implantów zębów. Przeprowadzany zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, wymaga jedynie miejscowego znieczulenia. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem oraz pracujemy na wysokiej jakości systemach implantologicznych. Łączymy implantologię z protetyką estetyczną, chirurgią. Dzięki temu możemy zaproponować kompleksowy proces - począwszy od zabiegów przygotowujących do implantacji (w tym regeneracje kostne i przeszczepy), przez wybór i wszczepienie implantu, po konsultacje pozabiegowe.

Przebieg leczenia implantologicznego

Na pierwszej wizycie dentysta ocenia panoramiczne zdjęcie zębów. Na jego podstawie podczas konsultacji implantologicznej przedstawia Pacjentowi możliwe warianty leczenia i doradza w wyborze optymalnego planu uzupełnienia braków w uzębieniu. Zleca również wykonanie dodatkowej diagnostyki. Kiedy stomatolog dysponuje już kompletem badań, rozpoczyna planowanie rozmieszczenia implantów w taki sposób, aby uzyskać możliwie najlepszy efekt leczenia.

Na kolejnym spotkaniu mocuje implanty zębów. Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Braki w uzębieniu w implantowanym odcinku tymczasowo uzupełniane są mostami adhezyjnymi, standardowymi protezami akrylowymi albo szynami nagryzowymi. Każdy specjalista zawsze dokłada wszelkich starań, aby po zabiegu pacjent mógł wyjść z naszego gabinetu stomatologicznego w Gnieźnie z estetycznym uzupełnieniem, używanym do chwili zagojenia się i przyjęcia implantów oraz wykonania ostatecznej odbudowy protetycznej.

Po upływie określonego czasu niezbędnego do zagojenia się implantów (ok. 5-6 miesięcy w przypadku górnej i 2-4 miesięcy dla dolnej szczęki), implant jest odsłaniany, a następnie dentysta wykonuje na nim odbudowę protetyczną.

Zalety implantów zębowych

Wspomniany zabieg przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim odpowiednio odbudowany na implancie ząb w pełni zastępuje funkcje naturalnego uzębienia. Implant zapobiega także przemieszczaniu się zębów i utrzymuje prawidłowy zgryz, co wpływa m.in. na wygląd twarzy (u osób z brakami zębowymi, przez brak odpowiedniego podparcia kostnego, twarz o wiele szybciej opada, marszczy się i w efekcie starzeje).

W przypadku implantów nie jest konieczne szlifowanie sąsiadujących zębów, tak jak to często ma miejsce podczas zakładania zwykłych protez czy mostów. Dzięki nim kości żuchwy i szczęki pracują tak jak przy pełnym uzębieniu, co zapobiega zanikom kostnym. Ponadto protezy założone na implantach są wygodne w noszeniu, nie uciskają przyzębia i nie ulegają przemieszczaniu się.

Gabinet dentystyczny w Gnieźnie

Nasi wykwalifikowani dentyści posiadają wieloletnie doświadczenie w mocowaniu implantów zębowych, dzięki czemu możemy zagwarantować wysoką jakość usług. Nasza praktyka pokazuje, że pacjenci, którzy zdecydowali się na ten zabieg w gabinecie TreeDental w Gnieźnie, stosujący się w pełni do naszych zaleceń, cieszą się pięknym, pełnym uzębieniem od wielu lat.

Facebook Twitter Google+ Pinterest